10 възпитаници с отличен успех на Висшето училище по сигурност и икономика получават престижни награди по повод 8 декември – празник на българските студенти. По традиция президентът на ВУСИ проф. д.п.н. Георги Манолов връчва президентската стипендия за пълно отличие. Тази година нейни носители са третокурсниците Пламена Ващенко от специалност „Криминалистика“ и Ребека Чолакова от „Митническо разузнаване и разследване“.
Трима студенти получават стипендии за отличен успех над 5,90. Това са второкурсничката Александра Льондева от специалност „Дигитален маркетинг“, третокурсничката Елена Варийска от „Криминалистика“ и четвъртокурсника Бойко Димитров от „Киберсигурност“.
За успех над 5,80 са наградени със стипендии студентите в 3-ти курс: Бурчин Ахмед от „Митническо разузнаване и разследване“, Михаил Жечев и Михаил Боцманов от „Криминалистика“, Тинка Златева и Елена Лулина от „Национална сигурност“.
8 декември е символ на младежкия стремеж към знание и сбъдване на мечтите за личностна и професионална реализация, споделят студентите на ВУСИ. Те посочват, че доказателство за успешната академична атмосфера и висококачественото обучение във вуза е фактът, че тук се обучава най-голям брой действащи студенти в професионално направление „Национална сигурност“. ВУСИ е на първо място по този показател сред всички вузове в Пловдив и региона, Централна и Югоизточна България и вече в цялата страна, показват данните от Рейтинговата система на висшите училища за 2024 година. По този показател след него са 13 университета, обучаващи в същото направление.
„Градим супер кариери със знанията от вуза още по време на следването“ – казват възпитаниците на ВУСИ. Те притежават истински компетенции благодарение на успешното съчетаване на теорията с практиката в обучението. „Академичното ръководство на ВУСИ ни създава увереност с иновативните специалности, адекватните знания и сигурната перспектива“ – посочват студентите. Също отчитат и непрекъснатото обновяване на материалната база на вуза. Според тях просторните аудитории, залите и специализираните кабинети по детектор на лъжата, електронно стрелбище, информационна сигурност, киберсигурност и бойни изкуства спомагат за осъществяването на връзката на теорията с практиката при обучението им. Това способства за изграждането на тяхната упоритост и всеотдайност в постигането на професионалните им цели.